راهنمای استقرار سیستم های امنیتی و نظارتی به زبان ساده

 سیستم های امنیتی به مجموعه ی ابزار و وسایلی گفته می شود که امکان ثبت و بازنگری تصاویردر اماکن مختلف، ،کنترل تردد، محافظت در برابر آتش سوزی و سرقت، نظارت از راه دور و ..... را فراهم می سازند.

 گستردگی استفاده از اینگونه سیستم ها به اندازه ایست که شما در هر مکانی می توانید شاهد نمونه هایی از آنها باشید، دوربین مدار بسته،گیت فروشگاهی،سنسور دود،دیتکتور حرکت، دزدگیر های مختلف، تماس گیرنده ها و ... در همه جا دیده می شوند.

 و اما سیستم های امنیتی برای  شما چه کاربردی خواهند داشت؟

 این سیستمها در محل کار و یا منزل شما می توانند همانند چشم و گوش های کمکی برای حفاظت و نظارت باشند ، چشم و گوشهایی که قابلیت ثبت تصویر و صدا و بازنگری مجدد دارند، بسیاری از مردم به اشتباه تصور می کنند کاربرد این سیستمها  صرفا جهت  جلوگیری و یا پیگیری سرقت است در صورتیکه در واقع بهره برداری از این سیستمها علاوه بر اینکه  باعث پیشگیری از سرقت و سوء استفاده می گردد کاربردهای بسیار مثبت دیگری نیز دارد.

 

تصور کنید به عنوان یک کارفرما و به دلایل مختلف از جمله مسافرت نمی توانید دائم در محل کار خود حاضر شوید ،در این شرایط استقرار چند دوربین و استفاده از امکانات انتقال تصویر شما را قادر خواد ساخت تا از هر جای دنیا نظارت دقیق بر محل کار و  عملکرد پرسنل خود داشته باشید.

 در مثالی دیگر اگر شما صاحب شغلی هستید که کالا و اجناس شما از تعداد و تنوع بالایی برخوردار است دوربین و ضبط کننده آن کمک های بیشماری در خصوص خطاهای احتمالی در جابه جایی ، کمبود جنس ، ارسال و دریافت اشتباهی کالا و .... به شما خواهد کرد.

 به طور کلی سیستمهای امنیتی در صورتیکه به طور صحیح و در جایگاه خود مورد استفاده قرار گیرند بسیار پرکاربرد و کارا خواهند بود و ارزش هزینه کردن را دارند.

 در صورتیکه که شما قصد استفاده از این سیستمها را دارید قبل از هر چیز می بایست مشخص نمایید که دقیقا چه توقعی از استقرار آن در محل کار و یا منزل خود دارید، مکان نصب و زمان استفاده از آنها نیز در انتخاب بهترین گزینه تاثیر به سزایی دارد، به طور مثال استقرار دوربین های مدار بسته و ضبط کننده تصویر و صدا برای کسی که درخواست دارد دوربین ها در محیط آزاد  و زیر نور شدید خورشید تابستان و بارندگی باران و برف زمستان کار کنند و در روشنی روز و تاریکی شب نیز تصویر برداری نمایند با کسی که می خواهد دوربین مدار بسته و ضبط کننده اش در محیط داخلی فروشگاه با دمای کنترل شده و تنها در روز  کار کند بسیار متفاوت است و یا استقرار سیستم امنیتی در یک سوله ی تولیدی با مساحت زیاد و ارتفاع بالا با استقرار آن در یک ساختمان معمولی با مساحت و ارتفاع معمولی تفاوت های بیشماری دارد.

 حتی استفاده از گیت های فروشگاهی در یک مغازه ی فروش ظروف با یک پوشاک فروشی تفاوتهایی دارد.

با توجه به این مطالب برای استقرار یک سیستم امنیتی و حفاظتی ، نظارتی موفق، کارشناسی دقیق مکان و بررسی جوانب آن و شناخت نیاز واقعی مشتری در ارائه نمودن یک طرح کلی و کارا بسیار ضروریست.

 افراد بسیاری هستند که متاسفانه بدون داشتن تخصص و تجربه کافی  وارد این کار شده و خسارت هایی به بار می آوردند . تنوع محصولات مرتبط با این سیستمها در سالهای اخیر بسیار زیاد شده به طوریکه افراد سود جو  از عدم شناخت مشتریان استفاده کرده و جنس های بی کیفیت و بی دوام را با قیمت اجناس درجه یک به مشتریان ارائه می کنند و از پشتیبانی آن نیز به بهانه های مختلف سر باز میزنند.

 در آخر پیشنهاد ما برای شما اینست که اگر قصد راه اندازی و استقرار سیستم امنیتی دارید به شرکت هایی با پیشینه و سابقه ی مشخص مراجعه نمایید و دیگر اینکه  استقرار این سرویس یک کار تخصصی است و نیاز به شناخت کامل تجهیزات و انتخاب گزینه های مناسب دارد پس با هر ادعایی از طرف اشخاص فاقد صلاحیت پول و وقت خود را هدر ندهید.

 


Copyright © Setaregan Computer Center