از کجا بخریم ؟

 شاید مهمترین سئوال پس از تصمیم برای خرید هر کالایی اینست که کالای مورد نیازمان را "از کجا بخریم؟"

 به طور کلی پیشنهاد ما به شما اینست که از مراکز فروش معتبر و با سابقه خرید کنید،مراکز فروشی که دارای حسن شهرت هستند و شرایط خرید و فروش آنها کاملا شفاف و مشخص است.

 

اما به هر حال بر اساس پرسش هایی که مشتریان هنگام خرید کامپیوتر و لپ تاپ دارند و نگرانی های معمول آنها برای انتخاب یک مرکز خرید مناسب،در زیر به بررسی برخی از این پرسش ها و نگرانی ها و پاسخ آن می پردازیم ، امیدواریم با این شیوه بتوانیم شما را برای انتخاب بهترین گزینه برای خرید کالای مورد نظرتان راهنمایی کنیم . قبل از هر چیز باید بگوییم مواردی که در زیر به ذکر آن خواهیم پرداخت صرفاً جهت اطلاع شماست و بسیاری از همکاران محترم در صنف کامپیوتر کاملا قابل اعتماد بوده و هیچ جایی برای نگرانی در خرید از آنها نیست. به هر صورت برای خرید همواره به شما توصیه می کنیم به مراکز فروش شناخته شده و فروشگاههای معتبر مراجعه نمایید.

 

نگرانی مشتری :  کالا را گرانتر از قیمت واقعی آن به من نفروشند.

 در خصوص مشخص نمودن قیمت مناسب برای دستگاه پیشنهاد می گردد قبل از خرید، قیمت دستگاه را از چند مرکز فروش جویا شوید. به این شکل می توانید بهترین قیمت را مشخص نمایید، هرچند به دلیل نوسانات قیمت در بازار قیمت های متفاوتی به شما اعلام خواهد شد ولیکن تفاوت قیمت می بایست یک مبلغ معقول باشد اگر در فروشگاهی قیمتی بسیار پایین تر از آنچه سایرین اعلام می کنند به شما اعلام شد این مورد را هرچند وسوسه انگیز ولی از لیست انتخابی خود خط بزنید، قیمت های بالاتر از حد معمول را نیز فراموش کنید و برای رسیدن به بهترین انتخاب چند گزینه با قیمت تقریبا  یکسان را در لیست انتخابی خود حفظ کنید تا پاسخ سایر نگرانی های شما را نیز بدهیم.

 

نگرانی مشتری :  لپ تاپ یا تبلت دست دوم را بجای نو به من نفروشند.

 در مورد لپ تاپ عمدتا ما به دستگاهی که هنوز باطری روی آن نصب نشده و یا روشن نشده باشد نو می گوییم حتی اگر به هر دلیلی از بسته بندی خود خارج شده باشد.ولی به هر حال به شما توصیه می کنیم اگر به ادعای فروشنده در خصوص نو بودن دستگاه اعتماد ندارید، از فروشنده دستگاه را بصورت پلمپ درخواست نمایید،در این خصوص نیز هرچند امکان تقلب وجود دارد ولی برای اطلاع شما ذکر این نکته ضروریست که کمپانیهای تولید کننده لپ تاپ هر کدام دارای برچسب مخصوصی هستند که درب دستگاه را با آن برچسب پلمپ می نمایند،این برچسب ها معمولا به گونه ای طراحی شده اند که در صورت دستکاری شدن دچار آسیب های مشخصی خواهد شد، البته در برخی مواقع مراکز گارانتی معتبر در ایران پلمپ اصلی دستگاه را باز کرده و پس از صدور کارت گارانتی با چسب مخصوص خود انرا مجدد پلمپ می نمایند که در بازار کامپیوتر و لپ تاپ این دستگاهها نیز هرچند یکبار باز شده اند اما پلمپ تلقی می شوند،در نهایت در صورتیکه اعتماد شما برای نو بودن دستگاه به هر دلیلی جلب نگردید،فروشگاه و فروشنده را رها کرده و به سراغ گزینه ی بعدی بروید. تمامی این موارد در خصوص تبلت نیز مصداق دارد اما در خصوص کامپیوتر رومیزی شرایط بگونه ی دیگریست که در ادامه مطلب به آن نیز می پردازیم.

 

نگرانی مشتری :  کالای تعمیری را به عنوان کالای سالم به من نفروشند.

 متاسفانه دیده شده که برخی از همکاران بدور از انصاف دستگاه معیوب را تعمیر کرده و با ظاهری کاملا سالم و غیر قابل تشخیص به عنوان دستگاه نو  بدون ذکر پیشینه به مشتری می فروشند، در بسیاری از مواقع تشخیص این مهم از عهده شما بر نمی آید به همین دلیل پیشنهاد می شود در صورتیکه به هر دلیلی به فروشنده اعتماد ندارید  یا فروشگاه خود را عوض کنید یا دستگاه پلمپ را از فروشنده بخواهید.

 

نگرانی مشتری :  جنس تقلبی را به جای جنس اصلی به من نفروشند.

 برخی از مشتریان نگران این هستند که مبادا به عنوان مثال یک لپ تاپ ایسوس تقلبی را به عنوان ایسوس اصلی به آنها بفروشند در این خصوص به شما توصیه می کنیم نگران نباشید چون بطور کل لپ تاپ تقلبی وجود ندارد اما در خصوص تبلت این چنین نیست و امکان تقلبی بودن تبلت وجود دارد که البته با وجود اینترنت قابل پیگیری می باشد،تمامی تولیدات شرکت های معتبر از طریق سایت رسمی کمپانی شناسایی و تایید خواهند شد. در صورتیکه مارکی را انتخاب کردید که تولید کمپانی به نامی نیست دیگر نگران تقلبی بودن آن نباشید ، تقلبی بودن یک کالا صرفا در مارکهای مطرح مفهوم پیدا می کند.

 

نگرانی مشتری : جنس خریداری شده ام را که برای نصب برنامه نزد فروشنده گذاشته ام دستکاری یا تعویض نشود.

 در این مورد تنها کاری که می توانید انجام دهید اینست که شماره سریال دستگاه و برخی از متعلقات آنرا یادداشت نموده و زمان تحویل آنرا بررسی نمایید.البته بهتر است اینقدر شکاک نباشید چون در صورتیکه فروشنده ای قصد دستکاری دستگاه شما را داشته باشد با وجود شماره سریال نیز این امکان را دارد که چند موردی را بدور از چشم شما تعویض نماید. هرچند این موارد بسیار نادر است و معمولا اتفاق نمی افتد ولی اگر نگران این قضیه هستید می بایست در حین نصب برنامه ها نزد فروشنده بمانید یا دستگاه خود را پس از بررسی صحت عملکرد اولیه تحویل گرفته و برای نصب برنامه نزد شخص مورد اطمینانتان ببرید.

 

نگرانی مشتری : دستگاه خریداری شده همان مشخصات توافق شده هنگام خرید را داشته باشد.

در این خصوص کافیست زمان تحویل ،دستگاه را از نظر مشخصات کاملا بررسی نمایید یا اگر خود شما با این امر آشنایی ندارید سعی کنید به همراه یکی از دوستان خود که با  مشخصات فنی دستگاه اشنایی دارد برای تحویل گرفتن دستگاه به مرکز خرید مراجعه نمایید.

 

نگرانی مشتری : دستگاه دارای گارانتی معتبر و پاسخگو باشد.

 یکی از مهمترین گزینه های انتخاب یک مرکز برای خرید کالا اینست که فروشنده کدام گارانتی را به شما عرضه می نماید، جدای از اینکه گارانتی های مختلف منجر به تغییر در قیمت دستگاه ها می شوند ذکر این نکات در مورد انتخاب گارانتی ضروریست، عمدتاً چند مرکز بزرگ و سرشناس گارانتی در ایران وجود دارند که بهترین خدمات را  ارائه می نمایند مانند سازگار ارقام و مادیران ، بهترین گزینه برای گارانتی این شرکتها می باشند چراکه از بهترین پشتیبانی برخوردارند،در کنار این مراکز بزرگ، شرکت های کوچک تری نیز به ارائه گارانتی برای دستگاههای مختلف می پردازند که شهرت چندانی ندارند ، این شرکت ها دارای خدمات متفاوتی هستند در بین آنها دیده شده که برخی  خدماتی فراتر از حد تصور ارائه نموده اند و برخی بوده اند که به بهانه های مختلف از ارائه خدمات خودداری نموده اند، برای انتخاب این نوع گارانتی می بایست به تایید و یا رد فروشنده خود اعتماد نمایید چراکه معمولا اطلاعات جامعی در خصوص این شرکت ها نمی توانید بدست بیاورید ، در آخرین لایه برخی از فروشگاهها نیز بعضاً گارانتی خود را به مشتری ارائه می نمایند ، گارانتی فروشگاهی ضعیف ترین گارانتی بوده و عمدتاً مشتریان اینگونه گارانتی ناراضی هستند ولی برخی از فروشگاه هایی که دارای مرکز پشتیبانی و تعمیرات حرفه ای می باشند می توانند گارانتی نسبتا خوبی به شما ارائه نمایند، به هر انتخاب با شماست.

 

 


Copyright © Setaregan Computer Center